Bilgisayar Hurdası

Eski Dostla Vedalaşma

Yıllarca çalıştığımız pek çok güzel zamanları sayesinde geçirdiğimiz o canımız teknolojik aletlerde gün gelir yerini yenisine bırakır. Yeniyi bulunca eskiyi değersizleştirmek sadece cahil toplumların işidir. Oysa geri dönüşüm bilinci gelişmiş eğitimli toplumlar da eski ürünler konuya hâkim firmalar tarafından toplanarak işleme alınırlar. Doğaya zarar verme riski olan bu ürünler doğa dostu olmaya başlar.

Bilgisayar Hurdası içinde yeniden değerlendirilebilme imkânı olan birçok parçası ile âdete sarf malzemesi deposudur. Bu kadar malzemeyi atıp tekrar aynı malzemelerden üretmek ne kadar israf ve yok ediştir. Ayrıca çağımızın en tehlikeli hastalığı kanserdir diye sanırız bilmeyen yoktur. Bu hurdaların mutlaka toplanması kanserojen maddeler ihtiva yönünden de çok önem arz eder.

Elindeki eski kullanılmayacak artık hurda olmuş bilgisayarını hurdacıya satarak üç beş kuruş gelir elde etmek de sağlanabilir. Çevre Ve Ormancılık Bakanlığının onay izni ile bu ürünleri toplayan firmalara teslim etmek en sağlıklı ve olması gereken yoldur. Sizin onlara ürünleri teslim etme şansınız yok ise firmalar ile iletişime geçerseniz bu hurdaları gelip bizzat yerinden de teslim alabilmektedirler.

Kaynak: http://www.elektronikatik.net © Copyright Makaleyi izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.